DYO SERİGRAFİ BOYALARI  SE - SF - MX SERİSİ MÜREKKEPLER

ÖZEL RENK BOYA İMALATI YAPILMAKTADIR.

dyo se 1500 siyah - dyo se 2400 beyaz - dyo sf 9945 - dyo serigrafi boyası

MX seri T - Mürekkepler Özellikler
Tanım: MX Serisi
Solvent bazlı serigrafi mürekkep serisi MAXIMA çok çeşitli plastik yüzeylere uygulanabilecek şekilde tasarlanmış olan, sistemdeki solventlerin buharlaşmasıyla kuruyan serigrafik mürekkep serisidir. Maxima sert plastikler, PVC, suni deri, pleksiglas, asetat, polistiren, kendinden yapışkanlı PVC kağıtları, emaye, melamin, karton, polikarbonat, oroglas, perspex ve diğer akrilikler, ABS, CAB, selüloz asetat ve polyesterler üzerine uygulanabilmektedir.

SE seri T - Mürekkepler Özellikler
Tanım: SE Serisi
SE Seri üstün yapısma özelliklerine sahip, sistemdeki solventlerin buharlasmasıyla kuruyan serigrafi mürekkep serisidir. SE Seri mürekkepler yüksek kimyasal direnç istenmeyen islerde sert plastikler, PVC, suni deri, pleksiglas, asetat, polistiren, kendinden yapıskanlı PVC kagıtları, emaye, melamin, karton, polikarbonat, oroglas, perspex ve diger akrilikler, ABS, CAB, selüloz asetat ve polyesterler üzerine uygulanabilmektedir.
Suni deri olarak tanımlanan yumusak PVC’nin bünyesinde bulunan “Plastiklestirici”nin zamanla yüzeye göçme egilimi bulunmaktadır ve bu durum bloklasmaya sebep olmaktadır. Bu nedenle yumusak PVC üzerine uygulamalarda, yüksek tirajlı islerde prova baskıların alınıp bloklasma testine tabi tutulması gerekir.

SF seri T - Mürekkepler Özellikler
Tanım: Çift Komponentli Solvent Bazlı Serigrafi Mürekkep Serisi
SF Serisi, en üstün yapışma ve direnç gerektiren işler için geliştirilmiştir. Çift bileşikli olan bu sistem HDPE,
LDPE, PP, metal, cam gibi yüzeylerde çok parlak ve dayanıklı baskı elde etmek için kullanılır. Mürekkep kimyasal
reaksiyon (polimerizasyon) yoluyla kurumaktadır. Yüzeysel kuruma baskıdan 20-30 dakika sonra oluşmasına rağmen
mürekkep filminin sertleşmesi ancak 12 saat sonra gerçekleşir. Kimyasal direnç, baskıdan 24 saat sonra çok iyi olur, birkaç gün
sonra ise en üstün düzeye ulaşır.

Karışım Oranı: Ağırlıkça 2 birim mürekkep / 1 birim sertleştirici (SF0421) karıştırılır. Kimyasal direncin artması istendiği takdirde sertleştirici oranı arttırılarak 1/1 oranına kadar çıkarılabilir. Ancak bu durumda elastikiyetin de aynı oranda azalacağı gözönünde bulundurulmalıdır. Karışımın eleğe göre viskozitesi SF9900 tineri ile ayarlanmalı, sistemde başka bir solvent kullanılmamalıdır.

US seri T - Mürekkepler Özellikler
Tanım: UV Sistem Serigrafi Mürekkep Serisi

US seri tüm yüzeylere baskı yapmak için geliştirilmiş UV sistemle kuruyan trikromik seri mürekkeplerdir. Pek çok baskı materyaline uygulama yapılmakta olduğu için baskıdan önce test edilmesi tavsiye edilir. US seri baskıya uygun bir viskozite ve kuruma özelliğine sahiptir. Tüm baskı hızlarına uyumludur. Serigrafi sistemine uygun tüm elek tipleri ile çalışabilmektedir. Bu mürekkepler sadece UV ışığı enerjisi ile kurur. Piyasada bulunan gücü 80-120 W/cm ve dalgaboyu aralığı 200-450 nm olan tüm UV lamba sistemleri kuruma için uygundur. Kurutucu ünitesindeki reflektörlerin temiz ve hasarsız olması ve lambaların enerjilerinin kontrol altında olması çok önemlidir. Oda koşullarında (15-20°C) ve orjinal ambalajında raf ömrü 12 aydır. Daha düşük sıcaklıklarda depolanması raf ömrünü uzatır.

SS seri T - Mürekkepler Özellikler
Tanım: Su Bazlı Serigrafi Mürekkep Serisi

SS seri baskıya hazır, çok hızlı kuruma özelliğinde su bazlı serigrafi mürekkep serisidir. Su bazlı serigrafi mürekkepleri kağıt, karton, ahşap, kumaş gibi emici yüzeyler uygulanabilecek şekilde tasarlanmıştır.
Normal koşullarda inceltme gerekli değildir. Gerekirse %5'e kadar su ile inceltilebilir. Çok sıcak havalarda “SS-9945 Yavaşlatıcı Tiner” gerekebilir. “SS-9925 Hızlandırıcı Tiner” ise çok hızlı otomatik makinalarda ve soğuk ortamlarda kurumanın istenen süreden daha uzun sürdüğü durumlarda kullanılabilir.
Normal oda sıcaklığında (25 °C) baskının kuruma süresi ortalama 3-5 dakikadır. Sıcak hava üflemeli kurutucular için bu süre 55-60 °C’de 10-30 saniyedir. Eğer baskılar istiflenecekse bu süre biraz daha uzatılmalıdır. Kuruma süresi istifleme ve baskı şartlarına ayrıca materyalin cinsine göre değişebilir. Baskıda kullanılan eleğin su bazlı sisteme uygun olmasına dikkat edilmelidir.

dyo se karteladyo mx kartela

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün97
mod_vvisit_counterDün143
mod_vvisit_counterBu Hafta1143
mod_vvisit_counterBu Ay97
mod_vvisit_counterToplam396644